ФЕСТИВАЛІ

Дивовижно, але Закарпаття – це чи єдиний край, який не перестає вражати своїми ремісницькими фестивалями.
Їх тут стільки і всі такі різноманітні, що деколи можна відкрити для себе не лише щось нове, але й віднайти своє покликання. Адже протягом року в цих краях проводять понад 160 фестивалів. В один день їх може проводитись навіть три в різних місцях. Безліч оригінальних фестивалів – «Фестиваль голубців» в селі Четфолво, «Сливовий леквар» в селі Геча, фестиваль Гуцульської бринзи у місті Рахів, «Ягідний фестиваль» у селі Дюла, фестиваль кукурудзи у селі Тисобикень, «Свято меду» у місті Мукачево та ін. Хочеться звернути особливу увагу на свято бурчика, що відзначається на сьомий день бродіння вина, коли воно ще зовсім мутне та пінне і міцність його складає 4-5 %. Це дуже корисний напій, адже встановлено, що він покращує обмін речовин у крові, і коштує значно дорожче за саме вино. Наші сусіди в Чехії та Словаччині дуже полюбляють бурчик, бо період існування цього напою лише тиждень, можливо два, а далі його вже не має, на відміну від вина, котре можна споживати цілий рік. А ще надзвичайно відомий, для прикладу, «Парад наречених», в якому приймають участь до 90 дівчат-наречених. Це справді захоплююче видовище!
Дуже цікавим є перший, на початку року, фестиваль «Червене вино», який проходить у січні на старий Новий рік в Мукачево і збирає величезну кількість туристів, як українських так і іноземних.
Також відомий фестиваль білого вина в Берегово, а на травневі свята проходить фестиваль меду і вина – «Сонячний напій». Ще, практично в кожному закарпатському селі, після збору врожаю прийнято відзначати свято лози.
Крім того, на початку жовтня в Берегово проводиться фестиваль Берег Фест, який був започаткований ще у 1963 році і офіційно являється одним з найстаріших фестивалів Закарпаття. Це свято завжди характеризується гучною народною костюмованою ходою від центру міста до місця проведення фестивалю, відтворенням давньої виноробної традиції чавлення першого врожаю виноградних ягід незайманими дівчатами босоніж, проведенням лицарських міні-поєдинків між лицарями, великою кількістю майстер-класів із народного ремісництва, конкурсів, виставок, святкових концертів з народними та сучасними піснями і танцями, запусканням повітряних куль та великою кількістю інших масштабних розважальних програм, а також спортивних змагань від армреслінгу до велопробігів. Берег Фест – це наймасштабніше народне гуляння і, напевно, єдина настільки різнопланова подія для будь-якого смаку на Закарпатті.
У третій тиждень листопада, проводиться фестиваль «Закарпатське Божоле», дуже схожий на французський винний фестиваль. Серед найбільш відомих фестивалів слід відмітити:

  • парад Миколаїв та Миколайчиків в Ужгороді
  • “Червене вино” в Мукачево
  • “Берлибаський банош” в Костилівці
  • Парад наречених в Ужгороді
  • Сливовий фестиваль на Берегівщині
  • Фестиваль бринзи у Рахові, “Золотий гуляш” на Берегівщині
  • Фестиваль божоле в Ужгороді.
Приїздіть до Закарпаття у будь-який час, адже, якщо одним з Ваших захоплень є гастрономічний туризм, тоді цікаві та яскраві враження Вам гарантовані. Адже неспробуване завжди цікавить, а фестивалі тим і добрі, що тут Ви зможете спробувати і скуштувати все, чим багате Закарпаття. А ввечері повернетесь до садиби «Турул», де на Вас чекатиме тепло, затишок та гостинність, на противагу емоційному дню.



Українська