ВІДПОЧИНОК- ЕКСКУРСІЇ

Невицький замок

Pозташований у 12 км від Ужгорода, поряд із селами Невицьке й Кам’яниця. Побудований замок на горі, підйом на яку достатньо крутий, щоправда і захоплюючий. Адже протягом сорока хвилин доводиться підніматись у негустому лісі закрученою дорогою. Кажуть , що за часів середньовіччя, у неприступній фортеці, на висоті 260-метрової гори, ховали молодих наречених. Звідси й назва- Замок Наречених, Невестський замок.З літа 2006 року у замку організоване театралізоване щорічне свято весільних обрядів – «Невицький замок – замок наречених», під час якого відтворюються процеси сватання, співаються весільні пісні, пригощають традиційними народними стравам.

Мукачівський замок «Паланок»

У передмісті Паланок, поряд Мукачева, посеред рівнини не можливо не помітити Замкову гору, увінчану баштами стародавнього середньовічного замку. Протягом своєї історії замок у Мукачеві зазнав чимало, по-різному змінювалась його доля за довгі віки існування. У середньовіччі за ним впевнено закріпилась слава непідступної твердині, за право володіти якою сперечались числені князі та королі. Під час іншого періоду історії він здобув славу найпохмурішої в’язниці Австрійської імперії. А на сьогоднішній день, замок відомий, як популярна архітектурно-історична пам’ятка, Мукачевський замок Паланок, який, не зважаючи на безжальний час та історичні перипетії, і нині не перестає цікавити туристів та прихильників незвіданого.Відомо безліч легенд, які огортали замок протягом тривалих років його існування.Стверджують, навколо Замкової гори у XVI ст. був викопаний глибокий водяний рів, що наповнювала річка Латориця. У XVII ст. рів був додатково укріплений дубовим частоколом -Паланком. Тому назва Паланок збереглась до наших днів.Окрім популярної історії про створення глибокого колодязя, замок прославився також довжелезними підземними ходами. За однією із легенд, колись у колодязь випадково пустили качку, і виявилось, що згодом її помітили на річці Латориці. Адже при будівництві замку все було настільки ретельно продумано, що навіть колодязь мав вихід до ріки, а захисникам замку, саме завдяки колодязю, вдавалось підтримувати зв`язок із зовнішнім світом протягом довгих днів облоги. Легенди стверджують, що підземні ходи у замку Паланок настільки довгі, що карета запряжена кіньми за потреби могла вас доправити до будь – якого замку Трансильванії, або навіть у Святомиколаївський монастир.

Ужгородський замок

Pозмістився в центрі міста Ужгород, на Замковій горі та являє собою найстародавнішу фортецю Закарпаття бастіонного типу. Назва міста Ужгород походить від Замка «Унгвар» (замок на річці). На початку ХХ сторіччя місто змінило свою назву на слов`янське Ужгород.Відома дуже цікава легенда про ужгородську фортецю. Колись давно, один польський шляхтич, який вирішив здобути замок,перебрався мандрівним рицарем та приїхав у фортецю. Захоплюючись молодим поляком, дочка власника замку закохалась у нього, та й розповіла про потаємний хід, таємницю якого знали лише родичі власника. На жаль, шляхтича було викрито та страчено, а, коли стало відомо про зраду дівчини, її батько живою замурував у стіні замку.Сам замок збудований у формі неправильного чотирикутника з бастіонами по кутах, які возвеличуються над загальним рівнем решти будівель. На сьогодні в залах Ужгородського замку розміщені музейні колекції зброї, прикрас, монет та ін. тогочасних предметів побуту.
Українська